-
1 × ₹11,000.00×
Subtotal: ₹11,000.00
| Brand | ‎LG |
|---|---|
| Model | ‎LG FF REF GL-S312SPZY |
| Capacity | ‎272 litres |
| Freezer Capacity | ‎272 Litres |
| Noise Level | ‎36 dB |
| Installation Type | ‎Freestanding |
| Part Number | ‎LG FF REF GL-S312SPZY |
| Form Factor | ‎Standard double door |
| Special Features | ‎Freestanding |
| Colour | ‎Shiny Steel |
| Voltage | ‎230 Volts (AC) |
| Wattage | ‎85 Watts |
| Shelf Type | ‎Glass |
| Certification | ‎Energy Star |
| Material | ‎Stainless Steel |
| Brand | ‎LG |
|---|---|
| Model | ‎GL-N292BDSY |
| Capacity | ‎242 litres |
| Annual Energy Consumption | ‎131 Watt Hours |
| Refrigerator Fresh Food Capacity | ‎182 litres |
| Freezer Capacity | ‎60 Litres |
| Installation Type | ‎Freestanding |
| Part Number | ‎806098630776 |
| Form Factor | ‎Freezer Top |
| Special Features | ‎Inverter Compressor |
| Colour | ‎Dazzle Steel |
| Voltage | ‎230 Volts |
| Number of Drawers | ‎2 |
| Defrost System | ‎Frost Free |
| Door Orientation | ‎Right |
| Shelf Type | ‎Toughened Glass |
| Number of Shelves | ‎3 |
| Brand | ‎LG |
|---|---|
| Model | ‎MC2846BR |
| Capacity | ‎28 litres |
| Installation Type | ‎Countertop |
| Part Number | ‎8806090000000 |
| Special Features | ‎Auto Cook |
| Oven Cooking Mode | ‎Convection |
| Fuel Type | ‎Electric |
| Defrost System | ‎Defrost |
| Door Orientation | ‎Left |
| Material | ‎Stainless Steel |
| Included Components | ‎Stainless Stee |
| Manufacturer | ‎LG INDIA PVT LTD |
| Brand | ‎LG |
|---|---|
| Model | ‎MJEN286UH |
| Capacity | ‎28 litres |
| Installation Type | ‎Countertop |
| Part Number | ‎101NMJG028828 |
| Special Features | ‎Auto Cook |
| Oven Cooking Mode | ‎Convection |
| Colour | ‎Black |
| Wattage | ‎1950 Watts |
| Defrost System | ‎Defrost |
| Door Orientation | ‎Left |
| Batteries Required | ‎No |
| Manufacturer | ‎LG ELECTRONICS INDIA PVT. LTD.; 51, UDYOG VIHAR, GREATER NOIDA (U.P.) – 201306 |
| Country of Origin | ‎India |
| Brand | IFB |
| Form Factor | Front Load |
| Access Location | Front Load |
| Capacity | 5.5 Kilograms |
| Colour | Silver |
| Brand | IFB |
| Installation Type | Free Standing |
| Product Dimensions | 59.8D x 59.6W x 84.5H Centimeters |
| Capacity | 12 Place Settings |
| Special Feature | Eco Wash, Flexible Half Load, Perfect Space Utilisation, Super Energy Efficiency, Height Adjustable Upper Basket |
| Brand | IFB |
| Colour | Black |
| Heating Method | Convection |
| Fuel Type | Electric |
| Installation Type | Countertop |
| Brand | ‎Whirlpool |
|---|---|
| Model | ‎STAINWASH PRO H 6.5 SHINY GREY (EC)10YMW |
| Energy Efficiency | ‎5 Star Rating |
| Capacity | ‎6.5 Kilograms |
| Maximum Rotational Speed | ‎740 RPM |
| Noise Level Washing | ‎63 dB |
| Noise Level Spinning | ‎72 dB |
| Installation Type | ‎Free Standing |
| Part Number | ‎STAINWASH PRO H 6.5 SHINY GREY (EC)10YMW |
| Form Factor | ‎Top-Loading |
| Special Features | ‎In built heater |
| Colour | ‎Shiny Grey |
| Control Console | ‎Fully Automatic |
| Number of Standard Cycles | ‎12 |
| Access Location | ‎Top Load |
| Material | ‎Stainless Steel |
| rand | ‎Whirlpool |
|---|---|
| Model | ‎ACE 8.5 TRB DRY PURPLE DAZZLE (5YR) |
| Capacity | ‎8.5 Kilograms |
| Noise Level Drying | ‎65 dB |
| Maximum Rotational Speed | ‎1400 RPM |
| Noise Level Washing | ‎65 dB |
| Noise Level Spinning | ‎69.5 dB |
| Installation Type | ‎Free Standing |
| Part Number | ‎ACE 8.5 TRB DRY PURPLE DAZZLE (5YR) |
| Form Factor | ‎Top-Loading |
| Special Features | ‎Autorestart, High efficiency motor, End of cycle buzzer, Turbodry Technology |
| Colour | ‎Purple Dazzle |
| Control Console | ‎Semi Automatic |
| Number of Option Cycles | ‎3 |
| Access Location | ‎Top Load |
| Voltage | ‎230 Volts |
| Material | ‎Plastic |
| Included Components | ‎1 Washing Machine, Inlet Pipe, User Manual, Spin Cap |
| Batteries Required | ‎No |
| Manufacturer | ‎Whirlpool |
| Country of Origin | ‎India |