-
1 × ₹12,500.00×
Subtotal: ₹12,500.00
| Brand | Blue Star |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 5000 Kilowatts |
| Special Feature | Dust Filter, Anti-bacterial Filter |
| Product Dimensions | 73.3D x 66W x 43H Centimeters |
| Brand | ‎LG |
|---|---|
| Model | ‎T70SPSF2Z |
| Energy Efficiency | ‎5 Star Rating |
| Capacity | ‎7 Kilograms |
| Annual Energy Consumption | ‎1000 Kilowatt Hours |
| Maximum Rotational Speed | ‎780 RPM |
| Noise Level Washing | ‎48 dB |
| Noise Level Spinning | ‎74 dB |
| Installation Type | ‎Free Standing |
| Part Number | ‎T70SPSF2Z |
| Form Factor | ‎Top-Loading |
| Special Features | ‎Inverter, Child Lock, Auto Restart, Time Remaining Display, LED Display, Turbodrum |
| Colour | ‎Middle Free Silver |
| Control Console | ‎Fully Automatic |
| Number of Option Cycles | ‎6 |
Brand‎LGMaximum Rotational Speed‎1400 RPMControl Console‎Push ButtonAccess Location‎Front LoadBatteries Included‎NoBatteries Required‎NoCountry of Origin‎India
| Brand | ‎LG |
|---|---|
| Model | ‎LG P8035SRAZ |
| Energy Efficiency | ‎High Efficiency |
| Capacity | ‎8 Kilograms |
| Maximum Rotational Speed | ‎1300 RPM |
| Part Number | ‎8806090000000 |
| Colour | ‎White |
| Number of Standard Cycles | ‎2 |
| Included Components | ‎Wheels |
| Batteries Required | ‎No |
| Manufacturer | ‎LG |
| Country of Origin | ‎India |
| ASIN | B0BWNG9QQH |
|---|---|
| Best Sellers Rank | #80,951 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) #63 in Semi-Automatic |
| Date First Available | 23 February 2023 |
| Item Dimensions LxWxH | 79 x 48 x 97.5 Centimeters |
| Net Quantity | 1.00 count |
| Brand | ‎LG |
|---|---|
| Model | ‎FHV1409Z4M |
| Capacity | ‎9 Kilograms |
| Maximum Rotational Speed | ‎1400 RPM |
| Installation Type | ‎Countertop |
| Part Number | ‎2l2F1913 |
| Form Factor | ‎Stand alone |
| Special Features | ‎Steam for Hygiene, Child lock, Wi-Fi, AIDD Technology, Inverter, Inbuilt heater |
| Colour | ‎Middle Black |
| Manufacturer | ‎LG INDIA PVT LTD |
|---|---|
| Country of Origin | ‎India |
| Item model number | ‎FHP1410Z5M |
| Product Dimensions | ‎60 x 46 x 85 cm; 72 Kilograms |
| ASIN | ‎B0C6691QS9 |
| Brand | ‎LG |
|---|---|
| Model | ‎GL-S422SPZY |
| Weighted Annual Energy Consumption | ‎290 Kilowatt Hours Per Year |
| Capacity | ‎398 litres |
| Annual Energy Consumption | ‎290 Kilowatt Hours Per Year |
| Refrigerator Fresh Food Capacity | ‎308 litres |
| Freezer Capacity | ‎90 Litres |
| Installation Type | ‎Freestanding |
| Part Number | ‎2F2R0125 |
| Form Factor | ‎Convertible |
| Special Features | ‎Inverter Compressor, Convertible, Stabilizer free operation, Adjustable Shelves |