-
1 × ₹12,500.00×
Subtotal: ₹12,500.00
| Brand | Generic |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 18000 British Thermal Units |
| Special Feature | Sleep Mode |
| Product Dimensions | 26.2D x 92.3W x 30.5H Centimeters |
| Capacity |
1.5 ton
|
| Star Rating |
2
|
| Model Name/Number |
MS-GK18VA
|
| Usage/Application |
Home
|
| Brand |
MITSUBISHI ELECTRIC
|
1.5 Ton Capacity – Ideal for small to medium-sized rooms
Cooling Power: 5100W – Instantly cools even in peak summer heat
Fixed Speed Compressor – Delivers consistent, reliable cooling output
Turbo Mode – Experience a surge of cold air at the press of a button
| Brand | O General |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 18000 British Thermal Units |
| Special Feature | Anti Bacterial Filter, Dust Filter |
| Product Dimensions | 77D x 43W x 66H Centimeters |
| Brand | O General |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Special Feature | Anti Bacterial Filter, Dust Filter, Fresh Air intake |
| Product Dimensions | 77D x 66W x 42H Centimeters |
| BEE Star Rating | 3 Star |
| Brand | O General |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 18000 British Thermal Units |
| Special Feature | Anti Bacterial Filter, Dust Filter |
| Product Dimensions | 24.6D x 107.8W x 32.5H Centimeters |
| Brand | O General |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 18000 British Thermal Units |
| Special Feature | Anti Bacterial Filter, Dust Filter |
| Product Dimensions | 24.6D x 107.8W x 32.5H Centimeters |
Model:Â ASGA14BMAA
Cooling Capacity:Â 4000 BTU/hr
Power Consumption:Â 1020W
Compressor Type:Â Rotary
Refrigerant:Â R32
Annual Energy Use:Â 790 kWh
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | ASGG24CPAB-B |
| Type | Inverter Split AC |
| Capacity | 2.0 Ton |
| Cooling Power | 7040 Watts (24,000 BTU/hr) |
| ISEER | 4.24 |
| Power Input | 2390 Watts |
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | ASGG18CPAB-B |
| Type | Inverter Split AC |
| Capacity | 1.5 Ton (18000 BTU/hr) |
| Energy Rating | 3 Star |
| Compressor | Hyper Tropical Rotary |
| Power Consumption | 1880 Watts |