-
1 × ₹12,500.00×
Subtotal: ₹12,500.00
Key Features
| Product Dimensions | 100D x 96W x 60H Centimeters |
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 10 Kilograms |
| Special Feature | Semi-automatic |
| Access Location | Top Load |
| Screen Size | 43 Inches |
| Brand | PANASONIC |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Flat |
|
Feature |
Details |
|---|---|
|
Model No. |
RWM-AE18SG-Y1 |
|
Type |
Window AC |
|
Capacity |
1.5 Ton |
|
Energy Rating |
3 Star (BEE 2025) |
|
Cooling Capacity |
4900 W |
Capacity: 2.2 Ton – Perfect for large spaces up to 41.8 sq. meters (approx. 450 sq. ft.)
Cooling Capacity:Â 7625 Watts / 26,017 BTU/hr for rapid and uniform cooling
Energy Efficiency: 2 Star BEE Rating – Balances strong cooling with optimized power usage
Compressor: Fixed Speed Super Tropical Rotary – Built for heavy-duty, long-duration performance
Refrigerant: R410A – Environmentally friendly, efficient cooling with reduced ozone impact
| Brand |
|
| Model Name |
|
| Type |
|
| Capacity in Tons |
|
| BEE Rating Year |
|
| Color |
|