-
1 × ₹12,500.00×
Subtotal: ₹12,500.00
• 1.5 Ton Capacity
• 5 Star Rating
• Dew Clean Technology
• Hepta sense
• ISEER 5.2
• PM 2.5 Filter
• Power Chill Operatio
| Product Dimensions | 56.5D x 92W x 109H Centimeters |
| Brand | Voltas Beko |
| Capacity | 12 Kilograms |
| Special Feature | High Efficiency,Double Waterfall,End Of Cycle Signal |
| Access Location | Top Load |
| Product Dimensions | 56.5D x 92W x 106H Centimeters |
| Brand | Voltas Beko |
| Capacity | 10 Kilograms |
| Special Feature | High Efficiency, Double Waterfall, End Of Cycle Signal |
| Access Location | Top Load |
| Product Dimensions | 56.5D x 92W x 104H Centimeters |
| Brand | Voltas Beko |
| Capacity | 10 Kilograms |
| Special Feature | Fast DryTM Removes excess moisture with additional air vents |
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 1.79 Kilowatts |
| Special Feature | Dust Filter, Remote Controlled |
| Product Dimensions | 74.5D x 66W x 43H Centimeters |
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 4850 Kilowatts |
| Special Feature | Dust Filter, Fast Cooling, Inverter Compressor, Remote Controlled |
| Product Dimensions | 23D x 96W x 31.7H Centimeters |
Capacity: 1.5 Ton – Ideal for medium-sized rooms (130–170 sq. ft.)
Energy Rating: 3 Star – Efficient cooling with balanced energy usage
Compressor: High-Efficiency Rotary Inverter – Delivers faster cooling and reduces power consumption
Airflow: High Air Throw for uniform cooling across the room
Design: Elegant Sparkle Finish (Golf Ball Texture) for a modern aesthetic
Cooling Modes: