-
1 × ₹20,999.00×
Subtotal: ₹20,999.00
| Colour | ‎RED |
|---|---|
| Material | ‎Others |
| Capacity | ‎2.5 litres |
| Brand | ‎Voltas |
| Style | ‎Self Cleaning |
| Wattage | ‎500 Watts |
| Installation Type | ‎Freestanding |
| Access Location | ‎Bottom |
| Number of settings | ‎3 |
| Power Source | ‎Corded Electric |
| Department | ‎unisex adult |
| Manufacturer | ‎VOLTAS LIMITED |
| Country of Origin | ‎India |
| Item model number | ‎PEARL-R |
| Product Dimensions | ‎36.5 x 33.7 x 98 cm; 1.6 Kilograms |
| ASIN | ‎B07K6QX648 |
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 5150 Kilowatts |
| Special Feature | Dust Filter, Anti-bacterial Filter |
| Product Dimensions | 86D x 55W x 48H Centimeters |
| Brand | Generic |
| Capacity | 1 Tons |
| Cooling Power | 1 Tons |
| Special Feature | Dehumidifier |
| Product Dimensions | 66D x 66W x 43H Centimeters |
| Brand | Blue Star |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 5000 Kilowatts |
| Special Feature | Dust Filter, Anti-bacterial Filter |
| Product Dimensions | 73.3D x 66W x 43H Centimeters |