-
1 × ₹15,950.00×
Subtotal: ₹15,950.00
|
Feature |
Details |
|---|---|
|
Model No. |
RWM-AE18SG-Y1 |
|
Type |
Window AC |
|
Capacity |
1.5 Ton |
|
Energy Rating |
3 Star (BEE 2025) |
|
Cooling Capacity |
4900 W |
| Brand |
|
| Model Name |
|
| Type |
|
| Capacity in Tons |
|
| BEE Rating Year |
|
| Color |
|
| Screen Size | 43 Inches |
| Brand | Samsung |
| Display Technology | 4K UHD, Crystal Processor 4K, HDR, Pur Color |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Special Feature | Crystal Processor 4K, Endless Free Content, Samsung Knox Security, Slim Look, SolarCell Remote |
| Brand | Hitachi |
| Capacity | 1 Tons |
| Cooling Power | 11772 British Thermal Units |
| Special Feature | 4 Way Swing, Long air throw, Xpandable+ Technology, ice Clean powered by FrostWash Technology |
| Product Dimensions | 22.7D x 78W x 28H Centimeters |
| Capacity | 11 Kilograms |
| Brand | LG |
| Product Dimensions | 60D x 56.5W x 85H Centimeters |
| Special Feature | Pre Wash ,Steam ,TurboWash 39, Wrinkle Care ,Allergy Care (washer), Wi-Fi ,Wool (Hand/Wool), Add Item, TurboWash, Delay End, Child Lock ,Steam Refresh, Rinse+, Remote Start, Speed 14 |
| Cycle Options | Wool |
| Voltage | 230 Volts |
| Maximum Rotational Speed | 1200 RPM |
| Access Location | Front Load |
| Included Components | 1 unit of machine, 1 unit of drain hose, 1 unit OT hose, 1 unit of QRG, 1 unit of user manual |
| Option Cycles | 3 |