-
1 × ₹15,499.00×
Subtotal: ₹15,499.00
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | ASGG18CPAB-B |
| Type | Inverter Split AC |
| Capacity | 1.5 Ton (18000 BTU/hr) |
| Energy Rating | 3 Star |
| Compressor | Hyper Tropical Rotary |
| Power Consumption | 1880 Watts |
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | ASGG24CPAB-B |
| Type | Inverter Split AC |
| Capacity | 2.0 Ton |
| Cooling Power | 7040 Watts (24,000 BTU/hr) |
| ISEER | 4.24 |
| Power Input | 2390 Watts |
| Brand | O General |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 18000 British Thermal Units |
| Special Feature | Anti Bacterial Filter, Dust Filter |
| Product Dimensions | 77D x 43W x 66H Centimeters |
| Brand | O General |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 1880 Watts |
| BEE Star Rating | 3 Star |
| Seasonal Energy Efficiency Ratio (SEER) | 3.83 |
| Brand | O General |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Special Feature | Anti Bacterial Filter, Dust Filter, Fresh Air intake |
| Product Dimensions | 77D x 66W x 42H Centimeters |
| BEE Star Rating | 3 Star |
Model:Â ASGA14BMAA
Cooling Capacity:Â 4000 BTU/hr
Power Consumption:Â 1020W
Compressor Type:Â Rotary
Refrigerant:Â R32
Annual Energy Use:Â 790 kWh
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 1 Tons |
| Special Feature | Air Purification Filter |
| Product Dimensions | 87D x 28.8W x 77.8H Centimeters |
| Energy Star | 4 Star |
| Colour | White |
| Voltage | 230 Volts |
| Noise Level | 38 dB |
| Control Method | Remote, Touch, Voice |
| Core Material | Copper |
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 1 Tons |
| Cooling Power | 1 Tons |
| Special Feature | Air Purification Filter |
| Product Dimensions | 87D x 28.8W x 77.8H Centimeters |
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 17230 British Thermal Units |
| Special Feature | Low Noise Level: 56-57 (db), Healthy Cooling: Equipped with the PM 0.1 Filter to provide dust free, clean air by removing the PM 0.1 particles in the air., Refrigerant Gas: R32 – Environmental Friendly – No Ozone Depletion Potential, Stabilizer free operation within 195 V – 265 V range, Comfort Sleep Modes – (Cool/Fan/Dry), Powerful Mode, Fan Speed Modes – Auto/High/Medium/Low See more |
| Product Dimensions | 66D x 78.3W x 43H Centimeters |
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 1.5 Tons |
| Cooling Power | 17230 British Thermal Units |
| Special Feature | Low Noise Level: 53-56 (db), Healthy Cooling: Equipped with the PM 0.1 Filter to provide dust free, clean air by removing the PM 0.1 particles in the air., Stabilizer free operation within 145 V – 280 V range, Refrigerant Gas: R32 – Environmental Friendly – No Ozone Depletion Potential, Comfort Sleep Modes – (Auto/Cool/Fan/Dry), Powerful Mode, Eco Mode, Fan Speed Modes – Auto/High/Medium/Low See more |
| Product Dimensions | 66D x 78.3W x 43H Centimeters |
| Product Dimensions | 100D x 96W x 60H Centimeters |
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 10 Kilograms |
| Special Feature | Semi-automatic |
| Access Location | Top Load |