-
1 × ₹15,499.00×
Subtotal: ₹15,499.00
| Brand | IFB |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
| Fuel Type | Electric |
| Installation Type | Countertop |
| Wattage | 1200 Watts |
| Item Dimensions LxWxH | 35.5 x 25.9 x 44 Centimeters |
| Item Weight | 10800 Grams |
| Defrost System | Defrost |
| Special Feature |
| Brand | IFB |
| Colour | Black |
| Heating Method | Convection |
| Fuel Type | Electric |
| Installation Type | Countertop |
| Size | STANDARD |
| Brand | IFB |
| Colour | Silver |
| Oven Cooking Mode | Convection |
| Fuel Type | Electric |
| Installation Type | Countertop |
| Wattage | 800 Watts |
| Item Dimensions LxWxH | 48 x 28 x 41 Centimeters |
| Item Weight | 16130 Grams |
| Defrost System | Defrost |
| Brand | IFB |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
| Fuel Type | Electric |
| Installation Type | Countertop |
| Wattage | 800 Watts |
| Item Dimensions LxWxH | 44 x 60 x 30 Centimeters |
| Item Weight | 12000 Grams |
| Defrost System | Quick Defrost |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | IFB |
| Product Dimensions | 44D x 53.9W x 30H Centimeters |
| Colour | Black |
| Capacity | 30 litres |
| Special Feature | 101 Auto Cook Menus, Steam Clean, Disinfect, Deodorize, Timer option, Digital Clock, Power Save, Keep Warm, Overheating Protection, Sensor Malfunction Protection See more |
| Recommended Uses For Product | Residential |
| Installation Type | Countertop |
| Wattage | 800 Watts |
| Material | Metal |
| Ventilation Type | Convertible |
| Brand | IFB |
| Product Dimensions | 30D x 53.9W x 43.8H Centimeters |
| Colour | Silver |
| Capacity | 30 litres |
| Special Feature | 101 Auto Cook Menus, Steam Clean, Deodorize, Timer option, Auto Reheat, Digital Clock, Power Save, Keep Warm, Overheating Protection, Sensor Malfunction Protection, Express Cooking See more |
| Installation Type | Countertop |
| Wattage | 800 Watts |
| Included Components | 1 Microwave Oven, Warranty Card, User Manual and Starter Kit |
| Controller Type | Touch |
| Voltage | 230 Volts |