-
1 × ₹10,193.00×
Subtotal: ₹10,193.00
| Product Dimensions | 64D x 62W x 103H Centimeters |
| Brand | IFB |
| Capacity | 12 Kilograms |
| Special Feature | ActivMix (premixes water and detergent), Aqua Energie (treats hard water), Auto Tub clean, Auto-Load Sensing, Inbuilt Heater (HotWash-99.99% germ protection), Power Steam®, Powered by AI |
| Brand | IFB |
| Installation Type | Free Standing |
| Product Dimensions | 59.8D x 59.6W x 84.5H Centimeters |
| Capacity | 12 Place Settings |
| Special Feature | Eco Wash, Flexible Half Load, Perfect Space Utilisation, Super Energy Efficiency, Height Adjustable Upper Basket |
Specifications (At a Glance)
Parameter Value
Model CI2431G323G3
Capacity 2.0 Ton
Energy Rating 3 Star
Power Consumption ~ 1206.5 W
| Brand | IFB |
| Product Dimensions | 26.2D x 45.2W x 36.5H Centimeters |
| Colour | Black |
| Capacity | 20 litres |
| Special Feature | 61 auto-cook menu options, express cooking, auto reheat and deodorize, weight defrost, steam clean and multi stage |
| Recommended Uses For Product | Residential |
| Installation Type | Countertop |
| Wattage | 800 Watts |
| Material | Others |
| Ventilation Type | Grill Mic |
| Brand | IFB |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
| Fuel Type | Electric |
| Installation Type | Countertop |
| Wattage | 1200 Watts |
| Item Dimensions LxWxH | 35.5 x 25.9 x 44 Centimeters |
| Item Weight | 10800 Grams |
| Defrost System | Defrost |
| Special Feature |
| Brand | IFB |
| Colour | Black |
| Heating Method | Convection |
| Fuel Type | Electric |
| Installation Type | Countertop |